Źle funkcjonujący układ trawienny odbija się na kondycji całego naszego organizmu. Po czym możemy poznać, że mamy z takim problemem do czynienia? Przede wszystkim poprzez pojawiające się zaparcia, gazy, nieprzyjemny oddech, lekkie stany depresyjne, nagłe bóle głowy, nieprzyjemny zapach ciała, powstawanie wrzodów, uczucie ciężkości w dolnej części ciała. Często towarzyszą temu inne symptomy, takie jak zapalenie dziąseł, zapalenie spojówek i kilka innych.
Lewatywy pomagają pozbyć się powstałego „kompostu” w jelicie, oczyścić je. Ich przeprowadzenie nie jest trudne, niemniej wymaga nieco wprawy. Na początku warto skorzystać z pomocy doświadczonej pielęgniarki, która na pewno podpowie, w jaki sposób taką lewatywę przeprowadzić.
Wyróżnić możemy lewatywę wprowadzającą (którą wykonujemy jeśli nie nastąpiło naturalne wypróżnienie), lewatywę zwykłą oraz lewatywę z różnorodnymi dodatkami. Dodatek naparu rumiankowego, soli i mydła pozwoli usunąć stwardniały kał. Lewatywa z oliwą i mydłem daje dobre rezultaty przy chronicznym zaparciu. Lewatywy z siemienia lnianego i rumianku stosuje się przy zapaleniach jelita grubego. Można również stosować lewatywę z zimnej wody, którą stosuje się przy hemoroidach.
Przeciwwskazania, to wrzodziejące zapalenie jelita, guzy w odbytnicy i okrężnicy, choroby serca, niewydolność nerek, osoby po operacji. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszelkie pytania, dostosujemy częstotliwość i rodzaj lewatyw do każdego pacjenta.